پارکت لمینت های موجود در ایران ساخت کدام کشورها هستند؟

ساخت وبلاگ
چکیده : بیشتر فروشندگان این محصول اظهار می‌کنند که بیشتر پارکت لمینت ها از نوع کرونوتکس آلمان هست... با عنوان : پارکت لمینت های موجود در ایران ساخت کدام کشورها هستند؟ بخوانید :

بیشتر فروشندگان این محصول اظهار می‌کنند که بیشتر پارکت لمینت ها  از نوع کرونوتکس آلمان هستند که محصولی اورجینال و بسیار باکیفیت در بازار ایران است. البته برخی از محصولات چینی درجه یک نیز عرضه می‌شود که قیمت آن بسیار مناسب‌تر از نوع آلمانی است اما از نظر کیفیت با آن تقریباً برابری می‌کند.

گفتنی است برخی دیگر از پارکت‌ لمینت ها ساخت ایران و تحت لیسانس بلژیک هستند که قیمت آن‌ها از ارزان‌ترین‌های موجود در بازار است. البته برخی از لمینت‌های ترکیه‌ای از نوع آلمانی ارزان‌تر است.

تفاوت پارکت‌ لمینت ها در چیست

یکی دیگر از فروشندگان منطقه مذکور، اظهار می‌کند که کیفیت انواع متفاوت پارکت‌ لمینت بر اساس کشور سازنده با یکدیگر تفاوت دارد و بر همین اساس قیمت این محصولات نیز متغیر است. علاوه بر کشور سازنده عامل دیگری که باعث تفاوت پارکت لمینت ها می‌شود، ضخامت‌ آن‌هاست. لمینت‌ با ضخامت 6، 8, 10، 12 و 15 وجود دارد، هرچه ضخامت لمینت‌ها کمتر باشد قیمت آن‌ها ارزان‌تر و مسلماً مقاومت آن‌ها نیز کمتر است. لمینت‌هایی که ضخامت‌ کمتری دارند، برای مکان‌هایی که کم‌تردد مناسب هستند و برای مکان‌هایی که رفت‌وآمد زیاد است مانند نمایشگاه‌ها از لمینت‌های با ضخامت بالا استفاده می‌شود.

قیمت انواع لمینت‌ها

در این بازار قیمت پارکت‌ لمینت ها متفاوت است که ارزان‌ترین آن لمینت آرتا ساخت ایران تحت لیسانس بلژیک است که با هزینه نصب، هر متر مربع 35 هزار تومان قیمت دارد، ضخامت این لمینت هشت میلیمتر است؛ گران‌ترین مربوط به باراباس آلمان است که قیمت آن بدون هزینه نصب، متری 150 هزار تومان است و ضخامت 10میلیمتری دارد، لمینت کرونوتکس آلمان نیز چند مدل دارد که با قیمت‌های متفاوتی در این بازار وجود دارد، با قیمت‌های هر متر مربع 48، 60، 80 و 93 هزار تومان که تفاوت اصلی آنها در ضخامت و مقاومت‌شان است.

قیمت نصب لمینت‌ها

 به گفته برخی از نصابان، هزینه نصب پارکت‌ لمینت ها بدون مواد اولیه متری دو هزار تومان است، حال اگر متراژ بالای 35 متر باشد، قیمت بر اساس هر متر محاسبه می‌شود اما اگر متراژ بین 20 تا 35 متر باشد هزینه 35 متر محاسبه می‌شود، این در حالی است که اگر متراژ زیر 20 متر باشد هزینه 20 متر محاسبه می‌شود، همچنین برای نصب لمینت‌ها به فوم نیاز است که فوم‌ها خود دو نوع دارند، قیمت نوع معمولی آنها، هر متر هزار تومان است و نوع سایلنت هر متر سه هزار تومان قیمت دارد.

 

...
نویسنده : فیماه بازدید : 16 تاريخ : شنبه 17 تير 1396 ساعت: 13:07